NOWOŚCI !


Muzeum

Gross-Rosen

Rogoźnica

 

26 czerwca 2022r.

wycieczka jednodniowa

 

„…w naszej zbiorowej pamięci musi zostać zachowana świadomość rozmiarów Holokaustu, zaplanowanego i przeprowadzonego przez nazistów (…)
Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego, do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła…”

 

W programie:

* Muzeum Gross-Rosen - zwiedzanie z przewodnikiem

- KL Gross-Rosen 1941 – 1945
- Zaginione człowieczeństwo
- Barak nr 7
- Filie KL Gross-Rosen
- projekcja filmowa

* Legnica

- Zamek Piastów Śląskich

- Rynek

 

Świadczenia:
przejazd (autokar turystyczny), bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, opieka pilota, przewodnik

 

Koszt wyjazdu - 170zł/os

 

Międzynarodowa Wystawa Lotnicza

FLYFEST
Piotrków Trybunalski
familijna wycieczka jednodniowa
3 lipca 2022r.

 

Piotrków Trybunalski
* FLYFEST
• Międzynarodowa Wystawa Sprzętu Lotniczego
• Fiesta balonowa
• Symulatory lotu
• Wykłady nt. bezpieczeństwa w lotnictwie
• Loty widokowe
• Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego
• Gry i zabawy dla dzieci
• Lotnicze wesołe miasteczko
• Food Trucki
Łódź
* Manufaktura
- centrum handlowo-rozrywkowe

Świadczenia:
Przejazd, ubezpieczenie NNW, pilot wycieczki, przewodnik, bilety wstępu,

 

Koszt wyjazdu: 185 zł/os

 

 

 

 

 

PARYŻ

wycieczka pięciodniowa

11-15 sierpnia 2022r.

 

Paryż - Wieża Eiffle'a, rejs statkiem po Sekwanie, Dzielnica Łacińska - Sorbona, Panteon, Wyspa Cite - Coceiergerie, Saint Chapelle, Katedra Notce Dame

Paryz - Wersal, Muzeum Perfum Fragonard, Montmarte - Plac Blanche, Moulin Rouge, Plac Pigalle, Bazylika Sacre Coeur

Paryż - Luwr - Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo, Muzeum Impresjonistów, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny

 

Cena zawiera: przejazd autokarem turystycznym (dwóch kierowców), śniadanie 2x nocleg w hotelu w Paryżu, opieka pilota, przewodnik, ubezpieczenie NNW i KL
Cena nie zawiera kosztów biletów wstępu.

 

Koszt wycieczki – 650 zł + 100 € / os*

 

 

 

ORIENTARIUM i EC1

ŁÓDŹ

familijna wycieczka jednodniowa
9 lipca 2022r.

 

Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej.
Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Nasi goście mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

 

Centrum Nauki i Techniki EC1, otwarte 7 stycznia 2018 roku – historyczne przestrzenie EC1: maszynownia, pompownia, kotłownia, rozdzielnia, zmiękczalnia czy chłodnia kominowa z tarasem widokowym zostały wyposażone w ponad 150 stanowisk ekspozycyjnych, kino sferyczne 3D i nowoczesne laboratoria. Zwiedzający mogą skorzystać z nowoczesnych form prezentacji w ramach trzech ścieżek dydaktycznych: ekspozycji „Przetwarzanie Energii” oraz wystaw: „Historia Wiedzy i Cywilizacji” i „Mikroświat – Makroświat”, a także wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach i wydarzeniach specjalnych.

 

Świadczenia:
Przejazd, ubezpieczenie NNW, pilot wycieczki, przewodnik, bilety wstępu,

 

Koszt wyjazdu: 210 zł/os

 

Tajemnicze BORNE SULINOWO

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

14 sierpnia 2022r.

wycieczka jednodniowa

 

Chcemy Wam przedstawić Borne Sulinowo z przewodnikiem które jest jednym z ciekawszych miejsc w Polsce. To bogate w historię miejsce jesteśmy w stanie wam przybliżyć lepiej niż wam się wydaje. Znamy ciekawe miejsca, które możecie zwiedzać pod przewodnictwem osoby ściśle związanych z tym miastem. Nasz przewodnik to mieszkaniec sąsiedniej miejscowości, który w okresie stacjonowania wojsk radzieckich penetrował owe tereny. Teraz jest do waszej dyspozycji. W szczegółach opowiada co i gdzie znajdowało się na tych tajnych terenach. Zazwyczaj naszą wycieczkę zaczyna od pokazania miejsc szczególnych w Bornem Sulinowie takich jak:

– osiedle bloków mieszkalnych typu: Leningrad

– budynek aresztu wojskowego

– bunkry

– Dom Oficera

– Willa gen. Dubynina

– pozostałości willi gen. Heinza Guderiana

– dawny szpital wojskowy

– silosy zbożowe przy ulicy towarowej

– dawny plac apelowy wykorzystywany niegdyś na zbiórki, apele i ćwiczenia musztry wojskowej.

Udając się z nami poza Borne Sulinowo z pewnością warto odwiedzić i spenetrować z latarkami w dłoniach podziemne korytarze bunkru umiejscowionego na górze Śmiadowskiej.

Góra Śmiadowska , czyli jeden z wielu bunkrów Wału Pomorskiego który powstawał w latach 1935/36 i składa się z sześciu obiektów połączonymi korytarzami. Łączna długość podziemnych korytarzy które będziemy z wami zwiedzać to ponad 250 metrów. Tunele co jakiś czas się rozwidlają, by poprowadzić nas w stronę dział strzelniczych lub pomieszczeń z amunicją. Niestety, wejścia te jeszcze nie są jeszcze możliwe do obejrzenia. Ostatni odcinek tunelu jest dość niski, a nad głową znajduje się stalowa płyta, która solidnie wzmacnia strop bunkra. Aby wydostać się z bunkru należy wspiąć się schodami na powierzchnię.

Wracając zatrzymamy się na cmentarzu radzieckim z „pepeszą” na którym znajduje się 348 mogił. Spoczywają tam byli pracownicy cywilni radzieckiej jednostki, ich współmałżonkowie i dzieci.

Następnie udamy się poligonową drogą, wzdłuż największych wrzosowisk w Europie i odwiedzimy słynne „Miasto Widmo” – Kłomino , które z roku na rok przeobraża się w zgliszcza. Te sąsiadujące z Bornem Sulinowem miasteczko było zamieszkane przez niemieckie oddziały Służby Pracy, a później zorganizowano tam obóz jeniecki. Gdy w roku 1945 hitlerowcy się ewakuowali, tereny te zostały przejęte przez wojsko radzieckie. Rosjanie wybudowali tam bloki, szpital, garaże, sklepy i kino.

A wszystko to w czasie trwania Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych.

 

Koszt wyjazdu - 185zł/os

 

 

Tego jeszcze nie było...

Sky Bridge i Sky Walk

Dolni Morava w Czechach

wycieczka dwudniowa

20-21 sierpnia 2022r.

 

Dolní Morava to czeska miejscowość wypoczynkowa, o której głośno zrobiło się w ostatnich tygodniach za sprawą otwarcia najdłuższego mostu wiszącego na świecie.

 

W programie:

Sky Bridge 721, czyli ekstremalny spacer nad przepaścią

Zawieszony pomiędzy szczytami Masywu Śnieżnika most to najnowsza atrakcja turystyczna ośrodka Dolní Morava. Jego długość to 721 metrów. Cała konstrukcja została wykonana bardzo solidnie i nie ma się czego obawiać, ale wrażenia z pewnością wzmaga podłoże, wykonane z mocnej, metalowej kraty. Widoki z mostu zapierają dech w piersiach, a na końcu trasy znajduje się specjalna trasa i gra, dzięki której poznacie dzieje tego malowniczego regionu.

 

Ścieżka w obłokach (Sky Walk) - zakręcona trasa do samego nieba

Ciekawa konstrukcja o nieregularnym kształcie, która poprowadzi was (prawie) między chmury - stąd wzięła się jej nazwa, czyli „ścieżka w obłokach”. Usytuowana tuż obok Sky Bridge 721, ścieżka Sky Walk pozwala na zobaczenie nie tylko mostu, ale całej okolicy. Wzniesiono ją na wysokości 116 metrów n.p.m., ale sama konstrukcja mierzy 55 metrów wysokości.

Górska panorama wygląda stąd pięknie praktycznie z każdej strony, a widoku z samego szczytu nie da się zapomnieć. Ci, którzy wolą zwiedzić trasę w sposób mniej konwencjonalny, mogą wspiąć się na poszczególne poziomy ścieżki specjalnymi tunelami, a na koniec zjechać z samej góry 100-metrową, metalową zjeżdżalnią.

 

Kłodzko - Twierdza Kłodzko, Rynek

 

Bardo - Spływ Pontonowy Przełomem Bardzkim

Spływy pontonowe Bardo to bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Jeśli szukają Państwo atrakcji w Sudetach, na Dolnym Śląsku lub w innych rejonach Polski, to nasza oferta jest strzałem w dziesiątkę. Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Każdego sezonu z atrakcji korzysta kilkadziesiąt tysięcy turystów, chętnych na przeżycie niezapomnianej przygody.

 

Świadczenia:

przejazd, nocleg w hotelu w Lądku Zdrój, obiadokolacja, śniadanie, ubezpieczenie NNW, opiek pilota

 

Koszt wycieczki - 425zł/os

 

 

SYLWESTER

w Karpaczu

30 grudnia - 1 stycznia 2023r.

 

 

Karpacz -  Świątynia Wang

Karpacz -  wjazd wyciągiem na Kopę,  spacer do Domu Śląskiego,  spacer na Śnieźkę,  zjazd wyciągiem do Karpacza

 Sylwester -  impreza sylwestrowa na deptaku

Szklarska Poręba -  wjazd kolejką krzesełkową,  Szrenica,  Hala Szrenica,  zjazd kolejką , krzesełkową Wodospad Kamieńczyka

 

Świadczenia:
* przejazd (autokar turystyczny),
* zakwaterowanie – hotel w Karpaczu *** w centrum (pokoje dwuosobowe),
* wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
* opieka pilota, przewodnik, ubezpieczenie NNW.

 

Koszt wyjazdu: 950 zł/os*